Felhőkép
Open Glider Network Range

Helyszínek - Pécs

Összefoglaló a versenyről

A Pécsi Repülőklub alapvetően fontosnak tartja és támogatja a sport célú vitorlázórepülést. A Rally Kupa egy remek lehetőség arra,hogy a fiatal versenyző aspiránsok kipróbálják magukat, tapasztalatokat szerezzenek.
Klubbunk több versenyt szervezett, legutóbb 2016-ban a Pécs-Pogányi Repülőteret Működtető Kft -vel karöltve ,ők biztosították a nagyobb létszám kiszolgálásához szükséges feltételeket. A klubhangárunk körüli környezet csak kisebb létszámú verseny megrendezésére alkalmas.

A pécsi Rally Kupára 12 versenyző regisztrált, 10 fő klub géppel, 2 fő nagyobb kategóriájú géppel.
Versenyzők jelentős része a péntek estére meghirdetett első eligazításra nem érkezett meg, ezért azt másnap 10 órakor tartottuk meg.
Szombaton 7.30kor kezdődött a hangárból a gépek kipakolása, a vendég versenyzők gépeinek az összeszerelése, 9 órától grid, 10 órakor az első eligazítás.
Az eligazításon a versenyzők tájékoztatva lettek a helyi eljárásokról, meteor infókat kaptak, ki lett osztva a feladatlap.
Az időjárás az előrejelzés szerint használhatónak ígérkezett, lokális zivatarokkal tarkítva.
A feladatokat a klubunk edzőjével, Nagy Zsolttal közösen írtuk ki, a kisebb teljesítményű gépeknek 223.7 km-t ( LHPP-Őcsény-Szentlőrinc-Bátaszék-LHPP), a nagyobb teljesítményű gépeknek 303.4 km-t ( LHPP-Kiskunhalas-LHPP-Bátaszék-LHPP).
11órakor az időjárás a Mecsek környékén láthatóan beindult a reptér körzetében még bizonytalannak tűnt, ezért Urbán József Falkéval felszállt egy szondakörre, mivel tőle pozitív visszajelzést kaptam 11.30-kor megkezdtük a gépek felvontatását. A vontatópilóta Nagy Tibor volt.
A kiírt feladatokat a versenyzők jelentős része megrepülte a napi győztes Lustyik György lett.
Marhalábszárból és csülökből, séfünk Murányi Péter, isteni marhapörköltet főzött. Az este vacsorával, sörözéssel, beszélgetéssel zárult.

Vasárnap reggel hagymás sonkás rántottával láttuk vendégül a résztvevőket, melyet Gulácsi Attila készített.
A meteorológiai előrejelzés szerint, Dunaújváros irányába lehetett számítani használható időjárásra, az Alföldön lokális zivatarokra.
Az eligazításon a kisebb teljesítményű gépek 228.3 km-t (LHPP-Dunaföldvár-Dunaszekcső -LHPP), a nagyobb teljesítményű gépek 261.1 km-t ( LHPP-Dunaföldvár- Jánoshalma-LHPP)feladatot kapták.
A tervezett felvontatás időpontját tolni kellett, mert Urbán József csak a második szondafelszállás után tudott pozitív választ adni. A felvontatást 12.30-kor tudtuk megkezdeni. A vontatópilóta Szende Csaba volt.
A feladatok megrepülését nehezítette, hogy a Dunántúlon is kialakultak nem várt lokális zivatarok, így a kiírt feladatokat csak ketten tudták teljesíteni ( Nagy Tibi, Varga Viktor). A napi győztes Varga Viktor lett.
Az eredményhirdetéssel megvártuk a terepről visszaérkezőket, ezért azt 21 órakor tudtuk megkezdeni.

A PÉCSEN RENDEZETT MAGYAR VITORLÁZÓREPÜLŐ RALLY KUPA 2019 GYŐZTESEI:
1. helyezett: Nagy Tibor Malév Repülőklub
2. helyezett: Varga Viktor-Aeroklub Farkashegy
3. helyezett: Kondricz Attila-Baranya MRK

A két napos verseny családias légkörben, nagyon jó hangulatban telt el, a vendégek elégedetten távoztak. Esemény nem történt.

A klubunk nevében szeretnék köszönetet mondani:
- Daróczi Jánosnak a repülések kiértékeléséért,
- Hársfalvi Péternek a rendezvény szponzorálásáért,
- Pécs-Pogányi Repülőteret Működtető Kft -nek a rendezvény támogatásáért.
Valamint köszönet jár a klubunk tagjainak, akik lelkesen vettek rész a verseny lebonyolításában.

Nagy-Kovács Géza
Versenyvezető

Versenyprogram

• Edzőnap:
    2019. augusztus 30. Előzetes egyeztetés alapján lehetséges (Nagy-Kovács Géza 06 30 320 98 50)

minden reggel 9-kor
    Az eligazításról és a Grid nyitás –zárásról információt teszünk közzé minden nap reggel 9:00-ig a hivatalos weboldalon.

• Díjkiosztó:
    2019. szeptember 01. 18:00 óra (módosulhat)

Díjazás

• Napi győztes
  • A futam első, második és harmadik helyezettje kupát és oklevelet kap

-Szombat este közös bográcsos vacsora.

Regisztráció

A futamra a fenti menüsorból elérhető nevezési lap segítségével online lehet nevezni. Kérjük, hozd magaddal a kinyomtatva a kitöltött és aláírt Versenyrésztvevői Nyilatkozatot, ami a nevezésnél letölthető. Erre előnevezés és helyszíni nevezés esetén is szükség van!
Ne felejtsd el az MVK nevezési díjad az előnevezési határidőig befizetni. Ez a helyszínen már nem befizethető!

• Nevezési díj: Nincs -Hársfalvi Péter támogatja a rendezvényt.
  • Vontatási díj: 10000Ft / 500m
  • Hangár tárolás: Nem lehetséges